Príbeh
Habesh

Značka Habesh je slovenská značka etiópskej kávy. Zrodila sa priamo v Etiópii, v hlave Martina, jej zakladateľa, počas návštev tejto čarovnej africkej krajiny. Habesh znamená Etiópia a Etiópia je rodisko kávy.

O našej káve

Chceme vám ponúknuť viac ako len kvalitnú kávu.

V Habeshi, čiže v Etiópii je príprava kávy doslova rituál, ktorý pre mnohých Etiópčanov symbolizuje výnimočný čas pri káve. Čas oddychu a pokoja, čas s rodinou. Budem rád, keď si našu kávu budete vychutnávať pri výnimočných momentoch so svojimi blízkymi alebo pri chvíľke oddychu zahĺbený do svojich vlastných myšlienok. Využite túto kávu ako nástroj pre uvedomenie si týchto vzácnych momentov. Pretože káva je viac ako nápoj. “Pre mňa je káva symbol spájania a symbol výnimočnej chvíľky, ktorá vzniká len pri pití kávy.” hovorí Martin, zakladateľ značky Habesh.

Káva z Etiópie, svojho rodiska, má svoje špecifiká.

Mnohí ju považujú za najlepšiu na svete. Dá sa povedať, že Etiópia je ovocná, kvetinová a ľahká káva. Napriek tomu, že kávy Habesh sú etiópske arabiky, nechutia rovnako. Líšia sa totiž spôsobom, akým boli spracované (mokrým alebo suchým), miestom, kde presne boli vypestované a hlavne spôsobom, akým boli upražené.

Moderný kávičkár si vyberie svetlejšie upražené výberové kávy, ktoré sú viac ovocné a acidnejšie. Konzervatívnejší milovník kávy, ktorý hľadá výnimočnú chuť, ale nemá rád kyslú kávu, si zase vyberá stredne a tmavšie pražené kávy. V ponuke máme aj zmesi s robustou, obľúbené najmä v kolektívoch, kde hľadajú kompromis. Vďaka tejto rôznorodosti ľahko nájdete tú svoju obľúbenú Habeshku.

Naša káva sa priebežne praží tak, aby bola vždy čerstvá. Pražia nám ju kamaráti v Liptovskom Mikuláši, v pražiarni Karma Coffee. My si ju potom ručne balíme do 250g a 1000g vreciek.

TEAMBUILDINGY
WORKSHOPY
PREDAJŇA
KAVIAREŇ
KÁVOVÝ CATERING
EVENTY

Káva spája

Káva je symbol spájania nie len v Etiópii, ale po celom svete. Martina ku káve priviedli cesty do Etiópie a tak sa kúsok Etiópskej kultúry snažíme priniesť aj k vám. Pretože v Etiópii káva nie je len o káve, ale najmä o čase strávenom inak, čase pre seba, čase so svojimi blízkymi. Káva spája a my sa radi spájame s lokálnymi firmami, dávame priestor ľuďom stretávať sa pri našej káve a užívať si chvíľu pohody. Spojili sme sa s Kvety Kukučka, a preto je súčasťou kaviarne aj moderné kvetinárstvo. Koláče v našej ponuke sú len od lokálnych výrobcov.

Káva je náš chlieb

V Etiópii je káva komodita, ktorá dáva živobytie viac ako 20 miliónom ľudí. Je súčasťou histórie, ekonomiky a kultúry, a o jej objavení sa traduje mnoho legiend. Faktom však je, že kávovník kávy arabiky pochádza z územia Etiópie a etiópčania sú na to patrične hrdí. Pre nás v Habeshi je káva viac než živobytie. Práca s kávou nám dala prácu, vzťahy a priateľstvá, praktické skúsenosti do života, a preto radi šírime príbeh etiópskej kávy po celom Slovensku.

Spoznajte chuť Etiópie

Aby ste kúsok Etiópie mohli zažiť prostredníctvom našej kávy na vlastnom jazyku, nájdete našu kávu v dvoch prevádzkach v Žiline. Taktiež na veľa eventoch, festivaloch, kde za vami radi chodíme po celom Slovensku. Stretnúť sa však môžeme aj na firemných dňoch, konferenciách, súťažiach alebo svadbách, kde naši profesionálni baristi pripravujú kávu na našom prenosnom kávovom bare. Túto službu voláme kávový catering a radi prídeme aj k vám do firmy alebo na oslavu.

Buďme spolu zodpovední voči prírode

Na balenie vašich objednávok používame recyklované kartónové krabice, pretože sa snažíme minimalizovať tvorbu odpadu. Kávu preto balíme do vreciek bez hliníkovej vrstvy. Sú ľahšie recyklovateľné a patria do nádob na plastový odpad. Aj vy môžete svojou troškou prispieť správnym separovaním. Vrecká patria do plastu a použitá káva patrí do kompostéra alebo do nádob s bioodpadom.

Naša cesta

2013

Prvá cesta Martina do Etiópie a spoznávanie Etiópie.

2014

Prvý kontakt s kávou a jej spracovaním a pražením.

2016

Praženie vlastnej kávy Habesh Exclusive a Original v Prahe.

2017

“Káve som sa začal venovať na 100%”. Otvorenie prvej predajne Habesh Coffee Shop v Žiline.

2019

Prvý zamestnanec, naša Zuzka.

2019

Spolupráca s Karma Coffee a otvorenie kaviarne Habesh Coffee v parku.

2019

Rekord v množstve naraz objednanej a doručenej kávy z Etiópie – loďou nám prišlo 5 ton surovej kávy.

2020

Letecky sme doviezli to najlepšie, čo sme kedy mali – špeciálnu edíciu kávy – prvýkrát Arichu Natural Anaerobic.

2020

Zatvorenie kaviarne v parku.

2020

Počas “Korony” nás naši zákazníci podporovali. Ďakujeme

2021

Otvorenie kaviarne v centre Žiliny v spolupráci Kvety Kukučka.

2023

Refresh značky Habesh a nový vizuál Habesh Coffee sa zmenila na Habesh – etiópska káva

2024

Nový eshop www.habesh.sk

Káva a láska sa musia za horúca, lebo keď vychladnú, tak to nie je ono. Tak hovorí etiópske príslovie.

Najnovšie zo sveta habesha

Všetky články
Káva zo supermarketu
Prečo sa rozlúčiť s kávou zo supermarketu?
IMG_9012
Koľko eventov je veľa eventov?
WhatsApp Image 2024-05-17 at 09.48.16_d92c3049
Aricha Adorsi – ako znie výsledný verdikt od L. Királyho?